Happy Client Story

Therapycave - aplikacja do psychoterapii online

Jako software house, mamy doświadczenie nie tylko stricte technologiczne, ale również biznesowe, co pokazuje w szczególności projekt TherapyCave - był to pierwszy, akcelerowany w naszej firmie startup.

Pomysł na startup

Z dużą przyjemnością chwalimy się tym projektem, z tego względu, iż pokazuje naszą wszechstronność, doświadczenie, przetarte drogi do sukcesu startup-u, a przede wszystkim – mnóstwo energii do działania. Pomysł na projekt urodził się dzięki mieszance kilku talentów oraz chęci wsparcia rynku terapii w trakcie pandemii – to wszystko jako Nebucode połączyliśmy, budując użyteczną aplikację, wykorzystywaną przez sieci klinik.

Wprowadzone rozwiązanie

W przeciwieństwie do inkubatorów i innych software housów, które pomagają przedsiębiorcom rozwijać ich pomysły, my tworzymy i uruchamiamy nasze własne projekty od koncepcji wstępnej, aż do osiągnięcia konkretnego celu biznesowego, poprzez sprzedaż, bootstrap czy drogę vc.
01

Choć każde udane przedsięwzięcie jest inne, jest jedna rzecz, która łączy je wszystkie – właściwe wyczucie czasu.

 

Budowę TherapyCave rozpoczęliśmy w trakcie na samym początku pandemii. Mając świadomość tego, iż czas jest kluczowym i najważniejszym zasobem każdego przedsiębiorstwa, już w 3 tygodnie od startu projektu, zbudowaliśmy identyfikacje graficzną, MVP (czyli wstępny prototyp projektu) oraz wspólnie z naszymi mentorami przygotowaliśmy prezentacje projektu (tzw. pitch deck). Pozwoliło nam to na ekspresowe znalezienie prywatnego inwestora, co pozwoliło nam na lepsze zarządzenie prac w zespole i finalnie, zaangażowanie się w konkurs Kopalnia Startupów, a następnie wygranie go (tj. 100k PLN nagrody). Jako Nebucode, zespół naszych ekspertów na bieżąco śledzi wydarzenia i konkursy, tworząc zestawienia i na bieżąco analizując szanse wygranej.

 

W kolejne 3 miesiące zbudowaliśmy gotową aplikację mobilną wraz z prostym panelem terapeutym, dostępnym z poziomu aplikacji przeglądarkowej. Niedługo potem, nasz zespół znalazł prywatną sieć klinik, która zakupiła projekt.

Zastosowane technogie

Do pracy z projektem zaproponowaliśmy wyżej wymieniony stos programistyczny (inaczej stack, oznaczający wybrane do projektu technologie). Wybranie Reacta, NextJS, GraphQL oraz PostreSQL było motywowane czynnikami takimi jak:

 

    🧷  Wielki ekosystem technologii – dużo bibliotek, bieżące poprawki błędów, aktualizacje i pewność, że technologia będzie utrzymywana przez dziesiątki lat (React jest aktualizowany przez Facebooka – aktualnie Meta)
    🧷  Łatwe utrzymanie przejrzystości kodu, które w połączeniu z dobrą dokumentacją sprawia, że projekt może być utrzymany przez każdą firmę programistyczną i programistę
    🧷  Bardzo szybko ładujące się ekrany aplikacji – nawet poniżej 0,5 sekundy.
    🧷  Nieskie koszty bieżącego utrzymania

Rewolucyjny projekt narzędzia, wspierającego nie tylko rynek terapii, ale bezpośrednio ludzi i ich problemy

- Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa (podczas rozdania nagród w konkursie "Kopalnia Startupów")

Sprawdź nasze inne projekty

;