Happy Client Story
Therapycave - aplikacja do psychoterapii online
Jako software house, mamy doświadczenie nie tylko stricte technologiczne, ale również biznesowe, co pokazuje w szczególności projekt TherapyCave - był to pierwszy, akcelerowany w naszej firmie startup.

Pomysł na startup
Z dużą przyjemnością chwalimy się tym projektem, z tego względu, iż pokazuje naszą wszechstronność, doświadczenie, przetarte drogi do sukcesu startup-u, a przede wszystkim – mnóstwo energii do działania. Pomysł na projekt urodził się dzięki mieszance kilku talentów oraz chęci wsparcia rynku terapii w trakcie pandemii – to wszystko jako Nebucode połączyliśmy, budując użyteczną aplikację, wykorzystywaną przez sieci klinik.
Wprowadzone rozwiązanie
Choć każde udane przedsięwzięcie jest inne, jest jedna rzecz, która łączy je wszystkie – właściwe wyczucie czasu.
Budowę TherapyCave rozpoczęliśmy w trakcie na samym początku pandemii. Mając świadomość tego, iż czas jest kluczowym i najważniejszym zasobem każdego przedsiębiorstwa, już w 3 tygodnie od startu projektu, zbudowaliśmy identyfikacje graficzną, MVP (czyli wstępny prototyp projektu) oraz wspólnie z naszymi mentorami przygotowaliśmy prezentacje projektu (tzw. pitch deck). Pozwoliło nam to na ekspresowe znalezienie prywatnego inwestora, co pozwoliło nam na lepsze zarządzenie prac w zespole i finalnie, zaangażowanie się w konkurs Kopalnia Startupów, a następnie wygranie go (tj. 100k PLN nagrody). Jako Nebucode, zespół naszych ekspertów na bieżąco śledzi wydarzenia i konkursy, tworząc zestawienia i na bieżąco analizując szanse wygranej.
W kolejne 3 miesiące zbudowaliśmy gotową aplikację mobilną wraz z prostym panelem terapeutym, dostępnym z poziomu aplikacji przeglądarkowej. Niedługo potem, nasz zespół znalazł prywatną sieć klinik, która zakupiła projekt.
Zastosowane technogie
Do pracy z projektem zaproponowaliśmy wyżej wymieniony stos programistyczny (inaczej stack, oznaczający wybrane do projektu technologie). Wybranie Reacta, NextJS, GraphQL oraz PostreSQL było motywowane czynnikami takimi jak:
- 🧷 Wielki ekosystem technologii – dużo bibliotek, bieżące poprawki błędów, aktualizacje i pewność, że technologia będzie utrzymywana przez dziesiątki lat (React jest aktualizowany przez Facebooka – aktualnie Meta)
- 🧷 Łatwe utrzymanie przejrzystości kodu, które w połączeniu z dobrą dokumentacją sprawia, że projekt może być utrzymany przez każdą firmę programistyczną i programistę
- 🧷 Bardzo szybko ładujące się ekrany aplikacji – nawet poniżej 0,5 sekundy.
- 🧷 Nieskie koszty bieżącego utrzymania

Rewolucyjny projekt narzędzia, wspierającego nie tylko rynek terapii, ale bezpośrednio ludzi i ich problemy
- Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa (podczas rozdania nagród w konkursie "Kopalnia Startupów")